רציונל התכנית

לומדים ומשחקים במחלקה הכירורגית

תכנית "בריא ללמוד מזה"

 

התכנית הניסויית "בריא ללמוד מזה"
"בריא ללמוד מזה" הופכת את הלמידה בבית החולים לחוויה בונה, מעצימה ומאתגרת. הילד לומד על המחלה, על הטיפולים, על ההליכים הרפואיים או על מערכות הגוף, ובזה הוא נחשף לתחומי המדעים בצורה מושכת ומעניינת. באמצעות תכניות הלימוד המותאמות לחוויית האשפוז אנו עוזרים לילדים להפוך את השהייה בבית החולים – ואת האתגרים הרגשיים הנלווים – להזדמנות להבנה ולצמיחה.

פיתוח תכניות הלימודים לאירועים רפואיים
הצוות החינוכי מכין תכניות לימוד לאירועים רפואיים שונים כמו בדיקת דם, הכנסת עירוי והכנה לקראת הרדמה וניתוח. תכניות אלו כוללות משימות לימודיות דומות לאלה של בית הספר רגיל, אלא שתוכנן קשור לתכנים מעולמו של הילד החולה. מטרות התכניות הן להעשיר את הידע הקיים, להגדיל את רמת ההבנה, להגביר את הרגשת השליטה והמוטיבציה, להקטין חרדות ולעודד חשיבה עצמאית וסנגור עצמי בנוגע לאשפוז ולמחלה. הידע שנצבר מוסיף לילד תחושת שליטה, מעדן את תגובות הכאב והחרדה ועוזר לו לעבור את הטיפולים בצורה רגועה יותר.
אנו מקפידים לפתח לכל תכנית דגם או אמצעי לימוד התנסותי אחר שיעזור לילדים להטמיע את החומר הנלמד בצורה חווייתית. הנהלת בית הספר משתפת גורמים רבים בתהליך הפיתוח, כמו אנשי רפואה ואנשי מדע, חוקרים ויועצים, שעובדים יחד עם חברי צוות המחקר והפיתוח של בית הספר.
ההתנסות הלימודית של האירועים הרפואיים מובילה לחוויה מחזקת הרוקמת את סיפור המחלה מחדש ומעמידה לילד יסודות חיוביים, תומכים ואיתנים.

בימים אלו צוות בית הספר מתכונן למעבר משמעותי – פתיחת מרכז הפצה שבו נכשיר עמיתים מבתי חולים אחרים בארץ להשתמש בשיטות ובתכניות אשר פיתחנו במסגרת של הניסוי "בריא ללמוד מזה".

חזרה לעמוד התכנית הניסויית