בית הספר שלנו פועל בשני קמפוסים נפרדים של בית החולים הדסה
במחלקות הילדים שבעין כרם ובהר הצופים

מחלקת ילדים שבעין כרם:

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה מפגשים קבוצתיים קבועים ומפגשים פרטניים. המפגשים נערכים במרחב הפתוח, בכיתה וליד מיטות הילדים לפי הצורך.

מגוון הלימודים שלנו כולל- לימודים במבחר מקצועות כגון- עברית, ערבית, מתמטיקה, לימודי מדעים, ועוד. כמו כן אנו מציעים לילדים טיפולים בתחום האמנויות, שעת סיפור, ופעילות ספורט. תכנית ייחודית בבית הספר מציעה מפגשים מרתקים לתיווך הליכים רפואיים, המרככים את חווית האשפוז ומגדילים את תחושת השליטה. בין שלל התכניות יש לדוגמה: שיעור על בדיקת דם, הכנה להכנסת עירוי, הכנה לצנתור לב, לומדים לבלוע כדורים, שיעור חיידקים והיגיינה, הכנת ילדים לסדציה, עבודה עם בובות טיפול ומבחר משחקים שפותחו בבית הספר על עולם בית החולים.

בבית הספר יש "חדר אושר" מיוחד לגרייה חושית והרגעה, והצוות מזמין ילדים לעבודה פרטנית בחדר לפי הצורך.

אשפוז יום  ילדים שבעין כרם: 

צוות בית הספר נוכח במחלקה, מקבל את הילדים ומציע להם הכנות להליכים רפואיים ופעילות מרגיעה ומלמדת. לאורך כל הבוקר מתקיימים מפגשים פרטניים לפי הצורך. המפגשים נערכים בכיתה, ברחבה הפתוחה או ליד מיטות הילדים.

תכנית ייחודית בבית הספר מציעה מפגשים מרתקים לתיווך הליכים רפואיים, המרככים את חווית האשפוז ומגדילים את תחושת השליטה. בין שלל התכניות יש לדוגמה: הכנת ילדים להרדמה קלה (סדציה), שיעור על בדיקת דם, הכנה להכנסת עירוי, לומדים לבלוע כדורים, שיעור חיידקים והיגיינה, עבודה עם בובות טיפול ומבחר משחקים שפותחו בבית הספר על עולם בית החולים.

מחלקת טיפול נמרץ שבעין כרם:

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה מפגשים פרטניים בחדר האשפוז או מחוצה לו במידת היכולת. מגוון הלימודים שלנו כולל תכניות מיוחדות שהותאמו לילדים בבית חולים בכלל ובמחלקת טיפול נמרץ בפרט. התכניות כוללות התערבויות להגברת החוסן של ילדים במצבי טראומה, פעילות לגרייה חושית עבור ילדים במצבי הכרה משתנים, טיפול במוסיקה ואמנות, והתייחסות למלווים של הילדים (הורים, אחים).  

בית הספר משתדל לרכך את חווית האשפוז ולהגדיל את תחושת השליטה באמצעות תיווך הליכים רפואיים כגון בדיקת דם, הכנה להכנסת עירוי,  בובות טיפול ועוד .

מחלקת כירורגית ילדים שבעין כרם:

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה מפגשים קבוצתיים קבועים ומפגשים פרטניים. המפגשים נערכים במרחב הפתוח, בכיתה וליד מיטות הילדים לפי הצורך.

מגוון הלימודים שלנו כולל- לימודים במבחר מקצועות כגון- עברית, ערבית, מתמטיקה, לימודי מדעים, ועוד. כמו כן אנו מציעים לילדים טיפולים בתחום האמנויות, שעת סיפור, ופעילות ספורט. תכנית ייחודית בבית הספר מציעה מפגשים מרתקים לתיווך הליכים רפואיים, המרככים את חווית האשפוז ומגדילים את תחושת השליטה. בין שלל התכניות יש לדוגמה: מפגש הכנה לניתוח, הסבר על ניתוח תוספתן, שיעור על בדיקת דם, הכנה להכנסת עירוי, לומדים לבלוע כדורים, שיעור על מה שקורה כשיש שבר, שיעור חיידקים והיגיינה, הכנת ילדים לסדציה, מה קורה בגוף כשישי חום, עבודה עם בובות טיפול ומבחר משחקים שפותחו בבית הספר על עולם בית החולים.

מחלקת אונקולוגיה שבעין כרם:

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה מפגשים קבוצתיים קבועים ומפגשים פרטניים. המפגשים נערכים במרחב הפתוח, בכיתה וליד מיטות הילדים לפי הצורך.

מגוון הלימודים שלנו כולל- הכנת תכנית אישית לכל ילד בהתאם לתכנית הלמודים שלו בבית הספר. אנו לומדים מבחר מקצועות כגון- עברית, ערבית, מתמטיקה, לימודי מדעים, ועוד. כמו כן אנו מציעים לילדים טיפולים בתחום האמנויות, שעת סיפור, ופעילות ספורט.

תכנית ייחודית בבית הספר מציעה לילדים ולהורים מפגשים מרתקים לתיווך הליכים רפואיים, המרככים את חווית האשפוז ומגדילים את תחושת השליטה. בין שלל התכניות יש לדוגמה: שיעור על בדיקת דם, הכנה להכנסת עירוי, הכנה להכנסת צנתר מרכזי, תכנית על נשירת השיער, לומדים לבלוע כדורים, שיעור חיידקים והיגיינה, הכנת ילדים להקרנות, תכנית "הסיפור שלי", עבודה עם בובות טיפול, שימוש במשקפות תלת-ממד כאמצעי הסחה, ומבחר משחקים שפותחו בבית הספר על עולם בית החולים.

בית הספר נותן חשיבות עליונה לשמירת הקשר עם בית הספר בקהילה שממנה מגיעים הילדים. בית הספר בנה תכנית מיוחדת בשם "מתחברים". בתכנית זו, אנו מאפשרים לילדים ללמוד בצורה חיה עם חבריהם בכתה בזמן אמת, בזכות אמצעים טכנולוגיים מתוחכמים. הילדים יכולים לשמור קשר עם בית הספר, להישאר מעודכנים ולשמור קשר עם החברים והמורים. באופן זה, הילדים ממשיכים להרגיש חלק מקבוצת ההשתייכות הטבעית שלהם, המהווים מקור לעידוד ותמיכה חשובים.

תכניות נוספות של בית הספר יוצעו לכם על ידי הצוות, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אליהם ולקבל את עזרתם.

מחלקת מוח עצם שבעין כרם:

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה מפגשים במרחבים הפתוחים, בכתה או בחדרי האשפוז.

מגוון הלימודים שלנו כולל- הכנת תכנית אישית לכל ילד בהתאם לתכנית הלמודים שלו בבית הספר ועל פי בחירת הילדים. כמו כן אנו מציעים לילדים טיפולים בתחום האמנויות, שעת סיפור, ופעילות ספורט.

תכנית ייחודית בבית הספר מציעה לילדים ולהורים מפגשים מרתקים לתיווך הליכים רפואיים, המרככים את חווית האשפוז ומגדילים את תחושת השליטה. בין שלל התכניות יש לדוגמה: שיעור הכנה להשתלת מח עצם, שיעור על בדיקת דם והכנסת עירוי, הכנה להכנסת צנתר מרכזי, תכנית על נשירת השיער, לומדים לבלוע כדורים, שיעור חיידקים והיגיינה, תכנית "הסיפור שלי", שמירה על בריאות השיניים, עבודה עם בובות טיפול, ומבחר משחקים שפותחו בבית הספר על עולם בית החולים.

עבור ילדים שהתכנית מתאימה להם, בית הספר מציע את תכנית "מתחברים". בתכנית זו, אנו מאפשרים לילדים ללמוד בצורה חיה עם חבריהם בכתה, בבית הספר בקהילה, בזמן אמת, בזכות אמצעים טכנולוגיים מתוחכמים. הילדים יכולים לשמור קשר עם בית הספר, להישאר מעודכנים ולשמור קשר עם החברים והמורים. באופן זה, הילדים ממשיכים להרגיש חלק מקבוצת ההשתייכות הטבעית שלהם, המהווים מקור לעידוד ותמיכה חשובים.

תכניות נוספות של בית הספר יוצעו לכם על ידי הצוות, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אליהם ולקבל את עזרתם.

מחלקת פסיכיאטריה לילד ולמתבגר שבעין כרם:

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה סדר יום קבוע ומותאם בכל יום משעה 8.30 עד 16.00. בית הספר מכין תכנית חינוך אישית לכל ילד בהתאם ליכולותיו בשלב שבו נמצא, ובהתאמה לתכנית הלימודים שלו  בבית הספר שממנו הגיע.

תכנית הלימודים במחלקה מגוונת ועשירה, וכוללת את מקצועות הליבה ומקצועות רבים נוספים כגון: תולדות האמנות, מדעים, חינוך גופני, אמנויות, מחשבים, צילום, דרמה וטיפול באמנות ובמוזיקה.

תכנית ייחודית שפותחה בבית הספר בשם גוף-נפש, מציעה לילדים הרחבת ידע בתחום הקשר בין הגוף והנפש, וכוללת מתן כלים להתמודדות במצבי חיים מאתגרים.

לבית הספר מורות ומורים מיומנים ובקיאים בתחומם, המנהלים את הקשר עם הילדים בצורה רגישה ומותאמת, תוך התרכזות בכוחות של הילדים וביכולתם למצוא את מקורות הכוח, לתפקד ולפתוח אופקים של תקווה והגשמה אישית.

אשפוז יום פסיכיאטריה לילד ולמתבגר שבעין כרם:  

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. פעילות בית הספר מתקיימת בכל יום בין השעות 14.00 ל- 16.00. הפעילות כוללת תגבור לימודי במגוון מקצועות לפי הצורך, קשר עם בתי הספר בקהילה בתיאום עם הילד ומשפחתו, ועבודה טיפולית באמצעות אמנויות.

מחלקות ילדים א+ב שבהר הצופים:

צוות בית הספר כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה מפגשים קבוצתיים קבועים ומפגשים פרטניים. המפגשים נערכים במרחב הפתוח, בכיתה וליד מיטות הילדים לפי הצורך.

מגוון הלימודים שלנו כולל- לימודים במבחר מקצועות כגון- עברית, ערבית, מתמטיקה, לימודי מחשבים ועוד. כמו כן אנו מציעים לילדים טיפולים בתחום האמנויות, שעת סיפור, ופעילות ספורט.

תכנית ייחודית בבית הספר מציעה מפגשים מרתקים לתיווך הליכים רפואיים, המרככים את חווית האשפוז ומגדילים את תחושת השליטה. בין שלל התכניות יש לדוגמה: שיעור על בדיקת דם, הכנה להכנסת עירוי, מדברים רגשות, לומדים לבלוע כדורים, שיעור חיידקים והיגיינה, תכנית על מערכת הנשימה, מה קורה בגוף כשיש שבר, הכנה לניתוח, מה קורה בגוף כשיש חום, עבודה עם בובות טיפול ומבחר משחקים שפותחו בבית הספר על עולם בית החולים.

בבית הספר יש "חדר אושר" מיוחד לגרייה חושית והרגעה, והצוות מזמין ילדים לעבודה פרטנית בחדר לפי הצורך.

מרכז למחלות כרוניות שבהר הצופים:

צוות בית הספר במרכז למחלות כרוניות כולל מורות ומטפלות. הפעילות מגוונת ומציעה מפגשים קבוצתיים קבועים ומפגשים פרטניים. המפגשים נערכים במרחב הפתוח, בכיתה וליד מיטות הילדים לפי הצורך.

תכנית ייחודית בבית הספר מציעה מפגשים מרתקים לתיווך הליכים רפואיים, המרככים את חווית האשפוז ומגדילים את תחושת השליטה. התכניות שלנו כוללות:  תכנית המלווה ילדים עם סוכרת לאורח חיים בריא, תכניות בדיקת דם והכנסת עירוי, בליעת כדורים, היגיינה, בובות טיפול, הכנה לניתוח, מדברים רגשות,  שיעור על תפקודי ריאות,  הכנה לניתוח תוספתן, תכנית "מה קורה בגוף כשיש חום" ובריאות השן.

סמוך למרכז למחלות כרוניות נמצא גן הירק שלנו. מידי שבוע הילדים יוצאים לעבוד בגינה, ובסופו של דבר מכינים ירקות שנקטפו וגודלו בגינה.

אשפוז יום כירורגית שבהר הצופים:

צוות בית הספר במחלקת אשפוז יום כירורגי משקיע את מיטב עבודתו בהכנת ילדים לניתוח. הכנה זו נעשית ביום שלפני הניתוח ובבוקר הניתוח.

במקביל לתכנית ההכנה לניתוח, בית הספר מקיים פעילות לימודית ומשחקית, לרווחת הילדים ולצורך חיזוקם הרגשי.

בית הספר לילדים מאושפזים שבמרכז הרפואי הדסה.
מוזמנים לפנות אלינו:
שעות פעילות: ימים א-ה 9:00-15:30, ימי שישי 9:00-12:00
טלפון: 02-6776843 | דואר אלקטרוני: schoolhadassah@gmail.com